Jak se dostat do Chorvatska... čtěte »
Chorvatsko nabízí století historie, památek a kultury.. čtěte »
rybaření
potápění
vodní sporty
jachting
Medulin

Medulin, Chorvatsko

Medulin je jedním z nejkrásnějších měst téměř 80 kilometrů dlouhé, zubaté Istrijské riviéry. Od krásného města Puly, kulturního, historického a vzdělávacího centra Istrie, do Medulinu se dostanete místními autobusy za asi 40 minut jízdy.

medulin

Medulin, kdysi rybářské místo, dnes je v celé své kráse jedno z světových turistických destinací, a to můžeme říci jen s jedním cílem: nabídnout výborné vhodnosti pro bohatou a pestrou dovolenou. Po celá léta Medulin je plně věnován pohostinství a rozhodně může soutěžit s turistickým nabídkami zdaleka známějších a atraktivních destinací, a to nejen chorvatské riviéře.

medulin

Medulin má fantastickou městskou pláž – Pláž Bijeca

Nejatraktivnější část tohoto krásného města je jeho fantastická pláž. Bijeca je celý kilometr dlouhé písečné pobřeží, které má mimořádné nabídky. V zadní části pláže je bohatý borový les, kde můžete najít záchranu během nejteplejší části dne, a pro všechny milovníky přírody, ekology a přírodovědci, tady je jeden z nejoblíbenějších kempů.

pláž bijeca

Několik plážových barů a kaváren na pláži jsou střed nočního života v Medulinu, ale největší “síla” této pláže, ale i města vůbec, jsou sportovní zařízení, jako plážový volejbal, jízda na koni, golf, kuželky a velké množství škol potápění, plachtění a dalších vodních sportů. Snadný přístup k vodě, písek a vysoká úroveň bezpečí je to, co činní Bijecu jednou z oblíbených pláží pro rodiče s malými dětmi, zatímco mladí lidé jsou přitahovány spoustou sportovních zařízení a vynikající upraveností.

pláž bijeca

Pláž Skrape – Oblíbená pláž obyvatelů Medulinu

Druhá nejoblíbenější pláž místních obyvatelů Medulinu je Skrape. Skalnaté pobřeží, křišťálově čisté moře a fascinující barva vody láká milovníky potápění, plavání, opalování, ale i děti, které se mezi těmito skálamy mohou setkat s krevetami a mušlemi.

pláž skarpe

Pláž Belvedere

Třetí výběr je velmi moderně upravena pláž Belvedere. Pokud vás láká luxusní hédonismus, lehátka, slunečníky a badachýny, toto je místo pro vás. Je to oblíbené místo celebrit a nabízí speciální vhodnosti, jako je neomezené bezdrátové připojení na internet, zatímco přístup k vodě má schody.

pláž belvedere

Pláž Alba Chaire

V pozadí pláže je dlouhá promenáda, která vás zavede do všech restaurací a kaváren, a můžete se dostat i do populární Bijece. Pokud půjdete na druhou stranu, můžete se dostat do Alba Chiare – krásné oblázkové pláže s upraveným parkem v zázemí, kde si můžete pronajmout slunečníky a lehátka, stejně jako kánoe, šlapadla, vodní lyže nebo kola, proto je tato pláž velmi populární mezi sportovci a milovníky sportů.

pláž Alba Chiare

Medulin má velmi různorodou turistickou nabídku

Skvělé pláže jsou jen jednou částí ohromující turistické nabídky, která vás čeká v Medulinu. Luxusní hotely, rodinné vily, ale také tábory a rekreační domy činní Medulin extrémně různorodým, takže tohle rodinné místo přitahuje take i mládež, a krásné přírodní prostředí a dlouhé promenády činní Medulin nesmírně romantickou destinací.

Medulin Chorvatsko

Během zimy Medulin se stává Mekkou pro profesionální sportovce

Je zajímavé, že tohle město není jen letní turistickou destinací. Během zimy se velmi příznivé istrijské podnebí používá pro přípravu profesionálních sportovců, tak tyto pastviny, trim stezky a promenády teď používají fotbalové týmy, atletové a další profesionály, amatéry a milovníci sportu.

Chorvatsko

Během pobytu v Medulinu můžete organizovat celou řadu jednodenních výletů

Vynikající poloha činí toto místo ideální pro různé půldenní a jednodenní výlety, takže pokud máte sklon k dobrodružství, můžete jít na prohlídku souostroví Medulinu, které se skládá z malých ostrůvků Cej, Levan a Bodulaš. To je také vynikající příležitost pro ti, kteří mají rádi jachting, ale i pro potápěče a rybáře. V posledních letech se obyvatelé Medulinu stále častěji vraceji do svých tradic, a tak se tuňák stal skutečným trofejem lovu. Jen tato ryba Medulinu ročně přináší stovky rybářů z celého světa.

Medulin výlety

Loďmi se můžete vydat na půldenní výlety a užívat plachtění, navštívit skryté pláže a plavat v otevřeném moři, a slavná červená ponorka bude nejzajímavější výlet pro nejmladší. Bude to jedinečná příležitost prozkoumat podmořský svět a užít si neuvěřitelné památky a zůstat na suchu a v bezpečí.

Medulin výlet

Kromě toho, šnorchlování na Kamenjaku, jízda na kajaku soustroví, ale i horolezectví v kombinaci s adrenalinovými skoky do vody z velké výšky, skoky s padákem a vyhlídkové jízdy jsou určeny pro nejodvážnější a nejodolnější, zatímco jsou dlouhé procházky, jogging stezky a sportovní zařízení, zábavní parky a hříště otevřené pro všichni. Atraktivní jsou také i ostatní městečka Istrie, která hlídají středověké hradby, a blízkost Brijunů, Plitvických jezer a mysu Kamenjak činní Medulin velmi atraktivním pro každou chuť.

Medulin atrakce

Velmi důležité archeologické naleziště z římské doby – Vižula

Vzhledem k tomu, že tohle městečko má dlouhou historii, Vižula jako jedna z nejvýznamnějších archeologických lokalit představuje kulturní dědictví Medulina. Tento zelený poloostrov v samém středu města je dům luxusní, starožitné vily, jednoho z císařských majetků a oblíbeného letoviska císaře Konstantina Velikého, narozeného roku 280 před naším letopočtem. Pravděpodobně palác byl stavěn tři století, a zde si můžete prohlédnout pozůstatky místností každodenního života, peristyl, stejně jako koupelny.

Medulin Vižula

Vila byla bohatě ozdobena různými dekoracemi, mozaiky, nástěnnými malbami a freskami, mramorovými, bronzovými a skleněnými architektonickými dekoracemi, a představuje vynikající příklad pozdní římské rozkoše a luxusu. Kromě pozůstatků tohoto komplexu, na Vižuli se můžete procházet fantastickou přírodou, a vedle krásných promenád jsou nastavene různé informační tabule o každodenním životu Římanů v tomto regionu.

vižula

Kostel svatého Agnesa (rok 1893.)

Milovníci náboženské architektury určitě budou okouzleni kostelem svatého Agnesa. Se svou bílou fasádou, středovou městskou polohou a zvonicemi-dvojčaty, tento kostel byl postaven roku 1893, a rozhodně dominuje panoramou Medulina.

kostel Medulin

Kostel představuje kuriozitu a místní obyvatelé jsou moc pyšni právě proto, že je to jediný kostel v Istrii s dvěma zvonicemi. Tento kostel stojí za to navštívit, i když nejste věřící: krásný mramorový oltář, dílo Anta Orliće, se sochami Panny Marie, svatého Agnesa, svatého Jana a Petra jsou jedny z nejlepších příkladů náboženské umění v Istrii.

kostely Medulin

Každá návštěva Medulina vas jistě povede vedle barevného přístavu, kde jsou vždy vázané lodě, jachty a rozevlané vlajky a plachty. Tady jsou také vynikající taverny. Jedná se o dlouhou rybářskou tradici a členité pobřeží, které vás nechají sami objevovat krásu tradiční kuchyně.

restaurace Medulin

Bezpodmíněčně vyzkoušejte některé z místních specialit

Nabídky specialit obsahuje saláty z krabů a krevet, rybí polévka-brodet, černé rizoto nebo istrijské prosciutto-pršut, aromatické těstoviny s lanýži a různé ovocné pochoutky. Krásné podnebí v průběhu celého roku, výborné jídlo, fantastické pláže a jedinečná příroda, s pečlivou pozorností k rozvoji všech aspektů cestovního ruchu – rekreačního, sportovního, kulturního a dobrodružného, činní Medulin jedným z nejlepších míst pro zahájení vašeho istrijského dobrodružství. A pokud hledáte ubytování doporučíme vám Villu Luka nedaleko Medulinu a historického města Pula.

jídlo Medulin

Lokace na mapě