Jak se dostat do Chorvatska... čtěte »
Chorvatsko nabízí století historie, památek a kultury.. čtěte »
rybaření
potápění
vodní sporty
jachting


počasí v Chorvatsku

Počasí Chorvatsko

V chorvatsku jsou dvě klimatická pásma, ve vnitrozemí převládá mírné kontinentální počasí, v horských oblastech panuje počasí horské.
V jadranském přímoří Chorvatska je převážně středomořské klima s krásným počasím a mnoha slunečnými dny (suchá a horká léta, mírné a vlhké zimy). Místa s největší intenzitou slunečního svitu jsou ostrov Hvar, města Split, Dubrovnik a Vela Luka. Vzhledem k délce chorvatského území při pobřeží, lze zaznamenat rozdíly v teplotách v této části na severu a na jihu pobřeží.
V některé dny není mezi počasím respektive teplotami na severu a na jihu Chorvatska rozdíl, někdy však ano. Pokud nastane, bývá v daný okamžik teplota i o několik stupňů vyšší na jihu (Dalmácie) země a nižší na severu území (např. Istrie). Tento rozdíl je znatelný v létě i v zimě. V zimě je například teplotní průměr při pobřeží 9 stupňů na jihu Chorvatska a 4 stupně na jeho severu. V létě je nejčastěji teplota kolem 26 stupňů na severu a 28 na jihu. Podívejte se na aktuální údaje o počasí v Chorvatsku.

průměrná teplota ve vnitrozemí Chorvatska: leden 0°C až 2°C, srpen 19°C až 23°C

teplota moře v Chorvatsku: v zimě je teplota moře 12°C ,v létě má voda teplotu kolem 25°C

Aktuální stav oblačnosti nad Chorvatskem

počasí Chorvatsko

Předpověď počasí Chorvatsko ze dne 20.08.2019


Apartmány v Chorvatsku:
POČASÍ CHORVATSKO
počasí Chorvatsko
Cestování do Chorvatska na vlastní pěst. Víte, co vás čeká?
Nejzajímavější pláže ostrova Krk
Ceny trajektů na nejoblíbenější ostrovy pro rok 2019
Objevte skryté klenoty Istrijského poloostrova
Uber Boat brázdí chorvatské pobřeží. Vyzkoušeli jste ho?

Chorvatsko nabízí skvělou a zároveň levnou dovolenou již mnoho desetiletí. V poslední době je standard již docela vysoko, ubytování dostanete v moderně zařízených apartmánech a o zábavu a výlety do historických míst či k přírodním krásam není v Chorvatsku nouze. Chorvatsko nabízí toho opravdu mnoho a vyplatí se sednout do auta a podívat se aspoň na ty nejznámější místa jako jsou Plitvická jezera, města Dubrovník, Trogir, Zadar či Split, navštívit různé národní parky, vodopády Krka, ostrovy Brijuni či Pag atd. atd.
20.08.2019
...
Počasí Chorvatsko je to pravé pro celou rodinu !